skrandzio-rugstingumas.lt

Nuorodos AstraZeneca vaistai

Simptomai

Refliukso ligos simptomų intensyvumas tai didėja, tai mažėja, kartais net visai gali išnykti. Žmonės kenčia šiuos simptomus keletą metų, kol galiausiai kreipiasi į gydytoją.

Turėtumėte kreiptis į gydytoją iškart, jei patiriate bet kurį iš toliau paminėtų simptomų. Gydytojas nustatys ar šie simptomai yra refliukso ligos ar kitų sveikatos sutrikimų padariniai. Ne kiekvienas, susirgęs refliukso liga, patiria tuos pačius simptomus, todėl kalbėkite su gydytoju apie savo simptomus, apie būdus juos kontroliuoti, parodykite jam užpildytą klausimyną. Tik gydytojas gali nuspręsti, kuris gydymo metodas jums tinkamiausias.

Rėmuo

Dauguma žmonių apibūdina rėmenį kaip deginantį skausmą už krūtinės ląstos, kylantį aukštyn į gerklę ir kaklą. Kai kurie net pažymi, kad jaučia kartų ar rūgštų skonį gerklėje ar burnoje. Deginantis rėmens skausmas ir spaudimas gali tęstis keletą valandų ir dažnai pablogėja pavalgius.

Rėmens keliamas pavojus gali būti matuojamas pagal simptomų dažnumą, kiekvieno atvejo trukmę ir skausmo intensyvumą.

Kuo rėmens simptomai dažnesni, ilgiau trunkantys ir intensyvesni, tuo refliukso liga darosi pavojingesnė savo komplikacijomis. Kadangi stemplės sienelė yra labai jautri, rūgštis dažnai kildama į stemplę ją dirgina, sukelia uždegimą ir kraujavimą. Pacientai patiria skausmą, diskomfortą, nerimą, negali dirbti, miegoti, bijo valgyti ir gerti.

Atsirūgimas rūgščiu turiniu

Atsirūgimas turiniu yra kartus ar rūgštus skonis burnoje, sukeltas skrandžio rūgšties patekimo į stemplę. Atsirūgimas turiniu nėra vėmimas.

Apsunkintas rijimas

Apsunkintas (disfagija) ar skausmingas (odinofagija) rijimas yra du refliukso ligos simptomai. Disfagija dažniausiai apibūdinama kaip stringantis stemplėje maistas arba kąsnio pojūtis. Odinofagija yra aštrus skausmas krūtinėje ryjant. Odinofagija gali būti tokia skausminga, kad pacientas negali arba bijo valgyti. Jei patiriate šiuos simptomus, būtinai kreipkitės į gydytoją.

Skausmas krūtinėje

Krūtinės skausmas gali būti aštrus arba bukas, taip pat gali būti išplitęs į rankas ar nugarą.

Simptomai kvėpavimo takuose

Apie 10% suaugusių pacientų, sergančių refliukso liga, nurodo su plaučiais susijusius simptomus - dažniausiai ilgalaikį kosulį, ypač varginantį po nakties. Jei rūgštis pakyla pakankamai aukštai, ji gali būti įkvėpta į gerklas ir plaučius. Tuomet gali pasireikšti šie simptomai  - astma, lėtinis kosulys, bronchitas ir dusulys.

Simptomai burnoje

Refliukso ligos poveikis burnai ir seilių liaukoms gali sukelti seilių išskyrimo padidėjimo, dantenų ligas ir dantų emalio irimą. Dantenų ligos ir dantų irimas prasideda dėl kontakto su skrandžio rūgštimi.

Simptomai gerklėje

Skrandžio rūgštis taip pat gali sukelti užkimimą, laringitą, skausmą gerklėje, taip pat tempimą  panašų į patiriamą prieš verkiant. Dažnas krenkštimas taip pat gali būti refliukso ligos priežastis.

Simptomai ausyje

Rūgštis taip pat gali sukelti ausies skausmą.

 

Informacija peržiūrėta 2013 m. vasario mėn. 14 d.